טיפים לסחר בשוק ההון

כדאי תמיד ללמוד מניסיונם של אחרים וכאשר הם מקבלים טיפים מיודעי דבר (אבל יודעי דבר אמיתיים) שישקלו לנסות וליישם אותם בחיים האמיתיים.

טיפים מועילים

ביזור השקעות היא הצעה ישנה ונבונה. קניית חמש מניות שונות אין משמעה תיק מבוזר. ביזור תיק משמעו – התפרסות על אפיקים שונים, כדוגמת: שקל, אג"ח, מט"ח, סחורות, מתכות, מניות בחו"ל, מניות בארץ, אופציות וכו' – הוא תיק השקעות מבוזר.

ביזור האפיק המנייתי באופן נכון: את רוב הרכיב המנייתי ראוי להשקיע בחברות מוכרות וגדולות, המשתייכות לענפים שונים. פרוסה דקה יותר מרכיב מנייתי ניתן להשקיע במניות בעלות סיכון גבוה יותר ויציבות נמוכה יותר.

לימדו את המניות שברצונכם לקנות. אל תרוצו, כמו רבים אחרים, לקנות מניה של חברה עליהם אינכם יודעים דבר. למדו מעט אודות מוניטין החברה, המתחרים שלה, הצוות המנהל ועוד פרטים חיוניים. אל תבצעו טעויות של מתחילים – אל תרכשו מניה שאינכם יודעים עליה דבר וחצי דבר, גם אם נראה כרגע שהמניה בנסיקה ואתם עשויים לעשות רווחים גדולים עליה.

משמעת עצמית – נכון שזה לא קל לשבת מול המסך ולראות את המניה האהובה שלכם צונחת באחוזים רבים מטה. משמעת עצמית, חשיבה אובייקטיבית, והרחקת הרגשות מהעיסוק הפיננסי יסייעו לכם להימנע מטעויות נפוצות של משקיעים רבים. גם באם תיק המניות שלכם יורד משך שבעת ימים, אל תרוצו למכור. כמו כן, אל תמהרו לאסוף סחורה זולה. זכרו – החיפזון מן השטן. כל נסיקה או נפילה עשויה להיות חד-פעמית. פעלו בשיקול דעת.

נבואות – במקרים רבים, נבואה של מביני דבר עשויים להתממש ולגרום לשטיפת מוח קולקטיבית.

הפסדים על הפסדים – פעמים רבות נוטים משקיעים רבים להתעלם מהפסדים, בתקווה שיום אחד הם ייעלמו ואולי ימירו עצמם לרווחים. לרוב, תרחיש זה אינו קורה. השקיעו תשומת לב בהפסדים ולימדו מכך מה עליכם לעשות וכיצד עליכם לפעול להבא, בכדי למזער נזקים.