אם אתם קונים רכב משומש אתם עשויים לתהות מה עדיף, רכב ישן עם קילומטראז' נמוך או רכב חדש יותר עם קילומטראז' גבוה יותר. או במילים אחרות, מה יותר משפיע על ירידת ערך הרכב: הוותק שלו או כמות השימוש בו?

הלוואה לקניית רכב יכולה לעזור לכם לממן את הרכב שתבחרו, אבל ראשית עליכם להבין מה כדאי לכם לחפש.

קילומטראז'

קילומטראז' הוא מספר הקילומטרים שמכונית נסעה מאז עלתה לראשונה על הכביש. קילומטראז' משפיע על ערך הרכב מכיוון שחלקים מסוימים בנויים להחזיק מעמד כמות מסוימת של ק"מ. ככל שרכב נוסע יותר, כך גדל הסיכוי שיזדקק לתיקונים או החלפת חלקים.

ותק

גיל הרכב הוא הגורם המרכזי בקביעת ירידת הערך של הרכב. ככל שרכב ישן יותר, כך הוא שווה פחות. שוב, הסיבה לכך היא שסביר יותר שהוא יזדקק לתיקונים בשלב מסוים, אבל גם בגלל הפער מסטנדרטים של דגמים חדשים יותר.

בדרך כלל, סביר להניח ששני הגורמים קשורים זה לזה: ככל שרכב יותר ותיק, כך הוא נוסע יותר, ולהיפך. עם זאת, לפעמים קיימים מקרים חריגים לשני הכיוונים.

אז מה יותר משפיע?

כפי שאולי הבנתם עד עכשיו, אין תשובה פשוטה לשאלה זו. זה תלוי בצרכים שלכם ובמה שאתם מחפשים, כמו גם במותג הרכב ובאופן שבו הבעלים הקודמים שמרו עליו.

רכב חדש יותר בעלת קילומטראז' הוא בעל תכונות טכניות ובטיחות עדכניות יותר, וכנראה שצבר ק"מ בעיקר בכבישים מהירים, בהם הנסיעה עדיפה. עם זאת, בהיותו צעיר יותר, עדיין יש לו ערך להפסיד באמצעות פחת – נקודה שתשפיע על מחיר המכירה בעתיד.

לעומת זאת, רכב ישן יותר עם קילומטראז' נמוך לא נסע הרבה, כך שחלקיו צברו פחות בלאי. כלומר, ערכו נשמר היטב באופן יחסי וזה עשוי להשפיע לטובה על תשואה עתידי. למרות זאת, הקילומטראז' הנמוך יכול להיות סימן שהוא נסע בעיקר בעיר, וכך הפחת מוגבר.

תחזוקת רכב – למה זה חשוב?

כדי לדעת איזה רכב לבחור, עליכם לברר לעומק את ההיסטוריה שלו, ולהבין האם טופל כמו שצריך לאורך השנים. בסופו של דבר, הערך תלוי בכך לא פחות (ואולי יותר) מאשר בוותק או בקילומטרז'.

רכב שתוחזק היטב אמור לחוות פחות תקלות ובעיות. כמו כן, בעלים שמתחזקים את הרכבים שלהם בקפידה מזהים בעיות מהר יותר, ומטפלים בהן לפני שהן צומחות.

בקניית רכב משומש, חשוב להקפיד לבצע שלל בדיקות, כולל הבדיקות הבאות:

  • רמות שמן ומים (האם הקפידו בעבר?)
  • צינורות ורצועות, כמו רצועת טיימינג
  • תביעות ותאונות קודמות
  • בדיקה ויזואלית לאיתור שריטות או שקעים

מצאתם רכב שעומד בתנאים שלכם? זה הזמן לקחת הלוואה לקניית רכב בתנאים משתלמים. כיום, ניתן לקבל מימון בתהליך מהיר, דיגיטלי ונוח מאוד.

"אי עמידה בפירעון ההלוואה עלולה לגרור חיוב בריבית פיגורים והליכי הוצאה לפועל."