סיימתם את לימודיכם ואתם חולמים לקחת חלק בזירות המסחר המאתגרות? רוצים להפוך לסוחרים מן המניין אבל חוששים מהצעד הראשון? אם כן, הנה 4 טיפים, במיוחד בשבילכם הפחות מנוסים, שיעזרו לכם להתנהל נכון (ובעיקר – חכם!) ולהצליח יותר:

  1. היו כנים עם עצמכם – מומחים בתחום הפורקס ובעולם המסחר, באופן כללי, טוענים לא אחת כי הדרך אל ההצלחה לעוסקים במט”ח קשורה בין היתר לתגובות הרגשיות שלנו. ולמה הכוונה? אם אתם רוצים להפוך לסוחרים מוצלחים, דעו שלתגובות הרגשיות שלכם, למה שאתם חווים במהלך העבודה, ישנה השפעה רבה מאד על קבלת ההחלטות שלכם. הקשיבו לקול הפנימי שלכם שדואג לכוון אתכם למקום הנכון, תנו דגש גם לאינטואיציה והיו כנים עם עצמכם. את זה לא תלמדו בשום קורס. את זה עליכם ללמוד בעצמכם ולזכור שהדבר משפיע רבות על היכולת שלכם להתנהל בצורה חכמה ונכונה בעולם המסחר.
  2. נהלו את הסיכונים באופן חכם – סוחר מצליח הוא סוחר שיודע לנהל את הסיכונים שלו בצורה חכמה בזמן העבודה. לא משנה באיזו שיטת מסחר בחרתם או מה מנחה אתכם בתהליך עצמו, אם אתם לא יודעים לנהל את הסיכונים שלכם בצורה נכונה אתם צפויים להיכשל, או לא להגשים את המטרות שאתם שואפים להן. ניהול סיכונים חכם הוא כזה המשלב בין רעיונות והגדרות שונות לשליטה בסיכון המדובר, תוך התייחסות לפרמטרים כמו אסטרטגיות גידור, גודל העסקאות הרלוונטיות, התנהלות בשעות מסחר מסוימות ועוד. ניהול סיכונים נכון יעזור לכם לשרוד בעולם המורכב והמאתגר הזה, עולם שבו, מצד אחד, עשויות להיות הצלחות גדולות, אך מצד שני גם “נפילות” דרמטיות. אם תנהלו היטב את הסיכונים שלכם תוכלו להגיע לרווחים גבוהים מבלי לקחת סיכונים מיותרים.
  3. הכירו לעומק את הכלים הטכניים שיעזרו לכם בתחום – לרשותם של הסוחרים עומדים כיום לא מעט כלים טכניים, המסייעים להם במהלך עבודתם ולוקחים בה חלק חשוב ומרכזי מאד. אלו יכולות להיות תוכנות לניתוח טכני, המאפשרות לסוחר לקבל החלטות נכונות ולהעריך היטב את התקדמותו בכל עסקה. אלה יכולים להיות כלים טכניים בסיסיים מאד, כמו מחשבוני המרה, המוצעים כיום בפלטפורמות מסחר שונות וגם באתרים ייעודיים, המתמחים בתחום ואלה יכולים להיות כלים, הכוללים גרפים שונים העוזרים בניתוח התנהגויות של מחירים תוך התייחסות לפרקי זמן מסוימים. כל אלה מצריכים הכרות וידע מקדים כדי לנצל אותם כהלכה ולהשתמש בהם בתבונה.
  4. היחשפו לתחום כמה שיותר – גם אם סיימתם את לימודיכם בתחום והתחלתם לעבוד כסוחרים מן המניין, אל תפסיקו ללמוד לרגע. השתדלו להיחשף לתחום הזה כמה שיותר, לקרוא מאמרים, להתעדכן מאנשי מקצוע מנוסים ולספוג כמה שיותר ידע, שיוכל לעזור לכם בהמשך. ידע זה כוח והידע שצברתם יהפוך אתכם, בסופו של דבר, לסוחרים מצליחים, המגיעים לרווחים גבוהים.