כאשר אנחנו רוצים להקים עסק אנחנו צריכים לשים לב איך אנחנו בוחרים לנהל אותו. ניהול העסק שלנו יכול להיות קל ופשוט יותר כאשר יש לנו תוכנית עסקית מסודרת שמאפשרת לנו לתקצב את כך הפעילויות בעסק ולדעת על מה אנחנו מוציאים כסף. התפקיד המרכזי של התכונית העסקית שלנו הוא לאפשר לנו להיות בשליטה ולדעת על מה וכמה אנחנו מוציאים כסף ואיזה רווחים בדיוק יש לנו. כך יכול להיות לנו קל יותר לתקצב פרויקטים שונים ולהרחיב את הפעילות העסקית שלנו באופן בטוח מבחינה כלכלית.

תוכנית עסקית – למה חשוב שלכל עסק תהיה תוכנית עסקית?

חשוב שלכל עסק גדול או קטן תהיה תוכנית עסקית. התוכנית העסקית יכולה לאפשר לנו לדעת מה קורה מבחינה כספית בעסק שלנו. היא יכולה לאפשר לנו לדעת כמה עובדים אנחנו צריכים וכמה סחורה. אם אנחנו למשל מנהלים חנות, באמצעות התוכנית העסקית שלנו אנחנו יכולים לתקצב את הפרסום של העסק שלנו באינטרנט או ברדיו או אפילו בטלוויזיה. חשוב שנהיה מודעים לחשיבות של התוכנית העסקית לעסק שלנו ושנבחר לעדכן אותה מדי רבעון או מספר חודשים – כך שהיא באמת תוכל לשמש אותנו טוב ולסייע לנו.

תוכנית עסקית – איך זה יכול למנוע מאתנו לפשוט רגל?

תוכנית עסקית טובה יכולה לסייע לנו להימנע ממצב של פשיטת רגל. פשיטת רגל היא מצב מאוד לא נעים שאומר שלא ניהלנו נכון את התקציבים השונים של העסק שלנו ושבסופו של דבר העסק שלנו לא היה רווחי מספיק. אם אנחנו רוצים שהעסק שלנו יהיה רווחי ואנחנו רוצים להימנע מתהליך של פשיטת רגל אנחנו צריכים שתהיה לנו תוכנית מסודרת שלפיה נדע על מה אנחנו מוציאים כל שקל של העסק שלנו משתייה וכיבוד לעובדים ועד הוצאות שכירות ופרסום.

תוכנית עסקית – למה זה חשוב לעוסקים פטורים?

תוכנית עסקית היא דבר חשוב במיוחד לעוסקים פטורים. עוסקים פטורים הם עסקים קטנים שמידת הרווח השנתית שלהם מוגבלת לפי חוקי המס. אם אנחנו רוצים שהעסק שלנו יעמוד בתנאים של עוסק פטור אנחנו צריכים שתהיה לנו תוכנית מסודרת לפיה נדע איזה עובדה באיזה תקציב אנחנו עושים מדי חודש ללקוחות שלנו. כך יוכל להיות לנו קל יותר לנהל את העסק שלנו גם בטווח של החודשי וגם בטווח השנתי.

בסופו של דבר, כאשר אנחנו מנהלים עסק יש עלינו אחריות רבה. ניהול העסק שלנו יכול לאפשר לנו לשפר מאוד את המצב הכלכלי שלנו – אך רק אם העסק שלנו יהיה רווחי מבחינה כלכלית. בשביל שהעסק שלנו יהיה רווחי מבחינה כלכלית חשוב שנעבוד באופן מסודר לפי תוכניות ולא כל פעם נפעל לפי תחושה או אלתורים וניחושים. כאשר נפעיל את העסק שלנו באופן שוטף לפי תכנית איכות העבודה שלו תהיה טובה יותר.