בעיקר בשנים האחרונות, מסחר בבורסה הפך לתחום אטרקטיבי מאוד, אשר יותר ויותר אנשים מעוניינים לעסוק בו. לצד זאת, חשוב לזכור כי מדובר בתחום המצריך ידע והבנה של שוק ההון. ולמרות שלא מדובר כאן במדע מדויק, משקיעים בעלי ידע המבצעים מסחר בבורסה, יידעו פחות או יותר… לאן "נושבות הרוחות".

ביצוע מסחר בבורסה באופן עצמאי – מה חשוב לדעת לפני שמתחילים?

מן הרגע שהחלטתם כי אתם מתחילים לסחור בבורסה, כל שעליכם לעשות הוא לפתוח תיק השקעות למסחר. לשם כך, תצטרכו לפתוח חשבון השקעות אצל חבר בורסה מורשה. ניתן לעשות זאת בקלות גם בצורה מקוונת ולהתחיל לסחור ברמה כמעט מיידית. חשוב לציין כמובן, כי רמת האבטחה במערכות המסחר המקוונות בחברי הבורסה היא גבוהה במיוחד. אך כמו שציינו קודם, בכדי שתוכלו להתחיל לבצע מסחר בבורסה, חשוב שיהיו לכם ידע והבנה בתחום (לפחות ברמה הבסיסית). ואם זה לא בדיוק המצב אצלכם,אז תמיד תוכלו ואף מומלץ לכם בחום, לפנות ולהתייעץ עם גוף פיננסי מקצועי.

 בתי השקעות פרטיים: הגופים הפיננסיים אשר יוכלו ללוות אתכם להצלחה!

מצד אחד, האופציה של מסחר עצמאי בבורסה מעניקה לכם חופש פעולה בלתי מוגבל. מצד שני, איזה ערך יש לחופש הפעולה הזה אם אין לכם את הידע, ולו הבסיסי ביותר בתחום שוק ההון? אחד הפתרונות האידיאליים לכך הוא פשוט לשלב. לשלב בין ייעוץ וליווי פיננסיים לבין קבלת ההחלטות העצמאית בשטח. בתוך כך, תוכלו לפנות ולהיוועץ עם בתי השקעות, אשר יוכלו להשלים בעבורכם פערי ידע נקודתיים.

יתרה מכך, אם תחליטו כי אתם מבצעים את המסחר העצמאי דרך פלטפורמה מקוונת של אחד מבתי ההשקעות, תוכלו ליהנות מייעוץ וליווי פיננסיים, בדומה לייעוץ ההשקעות הניתן בבנקים.

עוד חשוב לציין, כי בפלטפורמות המקוונות המיועדות למסחר עצמאי, קיימים לעיתים כלים שימושיים אשר יוכלו לסייע לכם לקבל החלטות בזמן אמת. בין היתר, מדובר בגרפים, מידע שימושי ורלוונטי על תמורות ושינויים בשוק, סטטיסטיקות, חדשות כלכליות ועוד.

ושוב, כל עוד תחליטו להיעזר ולקבל ליווי פיננסי מבית השקעות, תוכלו לקיים שיחות עם בעל רישיון שיוכל להציע לכם נקודתית באילו ניירות ערך להשקיע ומאילו השקעות יהיה עדיף להימנע.

לסיכום, בכדי להתחיל לסחור עצמאית בבורסה חשוב שיהיה לכם ידע (לפחות בסיסי) בשוק ההון. מעבר לכך, ליווי פיננסי המסופק ע"י בתי השקעות, הוא בהחלט נדבך אשר יוכל להועיל ולתרום רבות למהלך מוצלח של השקעה.