העברות כספים לחו"ל לצורך השקעות בבורסה

העברות כספים לחו"ל לצורך השקעות בבורסה

בשנים האחרונות, התחום של העברת כספים התפתח יותר ויותר וניתן כיום לבצע העברות כספים לחו"ל בצורה מהירה, פשוטה וקלה. מרבית ההעברות, מבוצעות לצורך השקעות פיזיות (קניית נכסים למשל) או לצורך השקעות כספים בבורסה.

כיצד ניתן להעביר כספים?

השיטה הראשונה, זו שכולם בוודאי מכירים היא דרך הבנקים. הבנקים המסחריים מציעים שירות העברת כספים לחו"ל, הכרוך בעמלות ומבוצע דרך מערכת SWIFT (מערכת עולמית שמשמשת את כל הבנקים). העמלות יכולות להיות כאחוז מסכום ההעברה או כעמלות מינימום, במידה והסכום נמוך.

השיטה השנייה, היא דרך בנק הדואר. זה מציע שירות העברת כספים לחו"ל בכל סניפיו. ניתן להעביר דרכו את הכסף באופן מיידי ואין צורך בהחזקת חשבון בנק פעיל. דרכי ההעברת הכסף מגוונות וכוללות תשלום בצ'קים, העברות בנקאיות או מזומן. גם בשירות זה, יש עמלות והן משתנות על פי סכום ההעברה.

השיטה השלישית, היא העברת כספים לחו"ל דרך Money Gram. מדובר על חברה הפועלת גם בישראל, המפעילה שירות העברת כספים לחו"ל, דרך בנק דיסקונט. ניתן להעביר דרכה עד 10,000 דולר ביום וגם כאן יש לשלם עמלות על השירות שלה.

העברת כספים לחו"ל לצורך השקעות בבורסה

אפשרות העברת כספים לצורך השקעות בחו"ל היא מצוינת עבור כל משקיע בבורסה והיא זמינה לכלל המשקיעים. לפני כל ההעברה, יש כמובן לזכור את הכלל החשוב ביותר בבורסה – שהוא כמובן פיזור הכסף על ניירות ערך ומניות שונות. בזכות פיזור ההשקעה הכספית, תהיה למשקיע רשת ביטחון ובעיקר הגנה מחוסר יציבות של השווקים העולמיים.

איזו שיטה מומלצת?

אין שיטה אחת מומלצת וסוג השיטה תלוי במספר פרמטרים בהם – זמן ההעברה, גובה העמלות ולמה מיועדת העברת הכספים. במידה והיא מיועדת עבור השקעות בבורסה, יש כמובן להשתמש בשיטה שתהיה זמינה ובעיקר שעלות העמלות בה תהיה הגיונית וסבירה. במידה ואתם מבצעים לא מעט השקעות, תוכלו לנסות להתמקח על העמלות המשולמות ולקבל תנאים טובים יותר. לפני בחירתכם בשיטה מסוימת, מומלץ לבצע סקר שוק מקיף ומעמיק ועל פיו לבחור את השיטה הכי אידיאלית עבורכם.